Jak o pyžamáky pečovat, aby vydržely roky · DoPyžama.cz

Jak o pyžamáky pečovat

23/2

Naše pyžamové kalhoty jsou nenáročné. Hlavní předpokladem jejich dlouhé životnosti je správně změřená délka nohavice. Na to si dejte pozor. Budou-li nohavice příliš dlouhé, hrozí, že se vám konce ošoupou o paty či zem. Ale to je asi jediná hrozba, jinak je péče o pyžamáky jednoduchá. Nejsou to žádné namyšlené primadóny.


Při správné péči vám vydrží skoro do smrti

Pyžamové kalhoty vyrábíme z pevného a stálobarevného materiálu. Při praní, sušení i žehlení jim stačí běžná nenáročná péče.


perte-na-40Perte pyžamáky na uvedenou teplotu
Teplota praní se odvíjí od složení materiálu, ze kterého jsou pyžamové kalhoty vyrobeny. Např. elasten snese nižší teploty než třeba bavlna. Nižší teploty budou vyhovovat i gumě v pase, zachová si tak déle svou pružnost.

zehlete-na-150Žehličku nažhavte na max 150 °C
Žehličku nastavte na vlnu/hedvábí/polyester/viskózu a směle do toho. Pyžamové kalhoty snesou i napařování, jen na ně při žehlení příliš netlačte.

nepouzivejte-bubnovou-susickuNesušte pyžamové kalhoty v bubnové sušičce
Sušení v bubnové sušičce nedělá žádnému materiálu dobře. Proto se ani pyžamové kalhoty nesnažte s bubnovou sušičkou skamarádit. Budete mít jistotu, že vám dlouho vydrží.

nebeltePozor nebělit
Materiál pyžamových kalhot se nesmí bělit. Používejte přípravky bez bělidel.  

 Péče o pyžamáky není žádná věda
Prostě je hodíte do pračky, nastavíte vhodnou teplotu, potom je usušíte v čemkoliv, co se nejmenuje bubnová sušička, a vyžehlíte je při teplotě do 150 °C. Jen je prosím nebělte. A je to. Máte krásně vypadající pyžamáky na desítky let.

Eshop s pyžamovými kalhotami na míru a doplňky     /     © BoraDesign 2018